Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kompostér do domácnosti

SÚBOR
Dátum: 04.11.2021
Autor: Obec Úľany nad Žitavou
Počet videní: 951
Kompostér do domácnosti

Najčastejšie otázky

Ako získať kompostér do výpožičky?

  1. Pri viacčlennej domácnosti stačí prísť na Obecný úrad s vyplnenými tlačivami, ktoré sa nachádzajú na webovej stránke nižšie medzi súbormi na stiahnutie. V Prílohe č. 2 musia byť uvedení všetci obyvatelia domácnosti. Zmluva o výpožičke kompostéra, Dohoda o domácom kompostovaní a Splnomocnenie, Oboznámenie a súhlas so spracovaním osobných údajov musia byť vyplnené dvakrát. Jedno vyhotovenie ostáva na Obecnom úrade a druhé vyhotovenie je pre domácnosť. Alebo si zástupca domácnosti príde pre tlačivá na Obecný úrad a dá ich vyplniť ostatným členom domácnosti. Po odovzdaní potrebných tlačív preberie zástupca domácnosti na Obecnom úrade kompostér, návod na jeho zloženie a brožúru o kompostovaní.
  2. Pri jednočlennej domácnosti stačí prísť na Obecný úrad, na úrade vyplniť potrebné tlačivá a prevziať si kompostér, návod na jeho zloženie a brožúru o kompostovaní.

 

Koľko stojí výpožička kompostéra?

Kompostér dostáva domácnosť do výpožičky bezodplatne. V prípade poškodenia kompostéra je povinná uhradiť náhradu škody a to nasledovne: do 2 rokov trvania výpožičky 50,00 EUR, do 3 rokov trvania výpožičky 30,00 EUR, do 4 rokov trvania výpožičky 10,00 EUR.

 

Na akú dobu sa uzatvára zmluva o výpožičke kompostéra?

Zmluva sa uzatvára na dobu určitú do 31.10.2025.

 

Aké povinnosti mi vzniknú v súvislosti s užívaním kompostéra?

  1. Užívať kompostér tak, aby nedochádzalo k jeho nadmernému opotrebeniu, a to najmä, ale nielen, užívať ho obvyklým spôsobom, v súlade so zásadami vzťahujúcimi sa na manipuláciu s ním a jeho používanie, aplikovať najaktuálnejšie vedomosti a znalosti, postupovať podľa najvhodnejších postupov/procesov, používať osvedčené a zaužívané metódy.
  2. Umiestniť vypožičaný kompostér na vlastnom pozemku.
  3. Vybudovať stanovište vypožičaného kompostéra na vlastné náklady,

 

Aké sú podmienky uzatvorenie Dohody o domácom kompostovaní?

  1. Zaplatený poplatok za KO za predošlé obdobia a nemať evidované žiadne záväzky voči Obci za komunálne odpady.
  2. Nehnuteľnosť má zriadené funkčné kompostovisko, kde kompostuje bioodpad vzniknutý z užívania nehnuteľnosti formou domáceho kompostovania a neukladá ho do nádoby na zmesový komunálny odpad (okrem odpadov z mäsa, rýb a mliečnych výrobkov), ani ho nespaľuje.

 

Ako sa domácnosť preukáže, že kompostuje biologicky rozložiteľný odpad?

Domácnosť dvakrát ročne /v marci a októbri/ zašle fotografiu využívania kompostéra na obecný úrad alebo na e-mailovú adresu odpady@ulanynadzitavou.sk.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Zmluva o výpožičke kompostéra Veľkosť: 217 kB Formát: pdf Dátum: 4.11.2021

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.